İade ve İptal Koşulları

23/04/2022 - 17:27:54

1. İade için ayrıca Satış ve Teslimat Koşulları sözleşmesinin (7-11.) maddelerine bakınız.

Kargo Ürünlerinde İade ve İptal

2. Kitap, film, markalı elektronik eşya, markalı dijital ürün vs. barkod ve bandrol gibi evrensel tanıma sahip ürünlerde ürün bilgisi her yerde standart olduğundan SİTE'deki ürün bilgisindeki hatalar iade nedeni olarak kabul edilmemektedir. 

3. Kitap gibi tek seferde tümü ya da bir kısmı okunabilecek, müzik film gibi kopyalanabilecek ürünlerde iade veya değiştirme kabul edilmemektedir. Bu tür ürünlerde sadece hatalı gönderilerde iade veya değiştirme yapılabilir. Film veya müzik gibi kopyalama yapılmış olabilecek şekildeki ürünlerde orijinal ambalaj açılmamışsa iade ve değiştirme yapılabilir.

4. Genel olarak ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

5. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. İade edilen ürün SATICI' ya ulaştıktan sonra teknik servis incelemesine gönderilir. Yapılan kontrollerde ürünün kullanıcı tarafından arızalı hale getirildiği yönünde ilgili teknik servis raporu verilirse iade kabul edilemez.

6. İadesi yapılacak olan ürünler, SATICI'nın çalıştığı kargo şirketleri tarafından SATICI'ya ulaştırılmalıdır. Başka bir kargo firması ile göndermesi durumunda kargo ücretini ÜYE'nin ödemesi gerekir. Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde elimize geçtiği taktirde kargo ücreti SATICI tarafından karşılanacaktır. Aksi taktirde ücret müşterimize aittir.

Dijital Ürün ve Servis Hizmetlerinde İptal ve İade

7. İsim (alan adı) tescili, hosting, sunucu kiralama vb. hizmetlerde peryodundan evvel iptal yapılabilir ancak bu durumda servis ve hizmet peryodunun tamamlanmasına kadar sürer ve bir daha yenilenmez, bu durumda iade yapılmamaktadır.

8. Peryodunun tamamlanmasından önce iptal yapılmazsa peryod otomatik olarak bir dönem daha uzatılır.

9. ÜYE satın aldığı bir paketten izin verilen başka bir üst pakete geçiş yaparken üst paket farkını ödemesi gerekir. Üst paketten izin verilen bir alt pakete geçiş yaparken de aradaki fark, başka bir ödemede kullanmak üzere ÜYE'nin SİTE'deki cari hesabına kaydedilir. 

'Sözleşmeler' Tüm Sayfalar