Satış ve Teslimat Koşulları

23/04/2022 - 17:37:02

1. eticaretim.net'den teslimatta ödeme, kredi kartı (Visa, MasterCard), banka havalesi veya posta çeki gibi alışveriş sistemleri mevcuttur. İzin verilen ödeme şekilleri ödeme sırasında aktifleşecektir. Banka havalesi olarak verilen siparişlerde bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, ödemenin teyit edildiği andır. Ödemeli siparişlerde ise yine sipariş teyit edildiği andır. 

2. eticaretim.net sitesinden kargolanabilir fiziksel ürünler veya yazılım ve hizmet ürünleri satışa sunulabilir. Yazılım ve hizmet ürünü dijital ortamda kurulum veya indirme (doğrudan indirme veya eposta) yoluyla teslim edilirken fiziksel ürün kargo/kurye veya elden teslim edilecektir. Eticaretim sitesinde hosting, sunucu kiralama ve hizmetleri, SaaS, bulut hizmetleri ve eticaret paketleri hizmetleri verilmektedir. Servis ve hizmet ürünleri bir tür abonelik (yıllık veya aylık) şeklinde sağlanmaktadır ve belirlenen periyotlarda ödemesi tekrar edecektir. 

3. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

4. eticaretim.net servislerinin kullanımından doğabilecek hata, arıza, kesinti ve bunlardan kaynaklanabilecek her tür olumsuz sonuçtan eticaretim.net herhangi bir garanti vermemekte ve sorumluluk kabul etmemektedir.

5. Fiziksel/stok ürünü siparişlerindeki teslimat Türkiye içindeyse sipariş formunda belirtilen kargo firmaları ile yapılır. Özel haller durumunda eticaretim.net gönderimi başka bir kargo üzerinden de yapabilir. 

6. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda siparis@eticaretim.net'a yazarak, durumu eticaretim.net'e bildirebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden: Teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra siparis@eticaretim.net'a eposta adresine gönderilmelidir. eticaretim.net sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

7. Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (14) günlük süre içinde makul bir neden belirterek iade/iptal edebilirsiniz. 

8. Kitap, film vb. tek seferde okunabilen, kopyalanabilen ve tüketilebilen ürünlerde ise iade, sadece hatalı gönderi olması durumunda kabul edilir. 

8. Belirtilen iade/iptal isteğinin dışındaki sürede kargo ürünlerinde iade/iptal kabul edilmemektedir. 

9. Eticaret paketleri gibi servis ürünlerinde de yine 14 gün içinde cayma hakkı kullanılarak iptal edilebilir. Ancak (varsa) domain tescil ücreti ve hosting ücreti iadesi yapılmaz. 

10. İptal ve iade durumunda ücretsiz sağlanan promosyonlar liste bedelleri üzerinden, iade edilecek tutardan kesinti yapılabilir.

11. Sipariş için maksimum tedarik süresi 14 gündür. 14 gün boyunca tedarik edilemeyen siparişler, müşterinin bilgisi dahilinde iptal edilerek müşteriye iade yapılır. Müşteri daha fazla bekletmeyi dilerse sipariş bekleyebilir.

12. eticaretim.net'den alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır. 


Kargo ve Teslimat

1. Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır.

2. eticaretim.net gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. eticaretim.net'de müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişik için ek bir ücret talep edilmez.

3. Ortalama teslim süreleri: Özel Kargo Şirketi'yle tahmini 1-3 gün.

4. Kargo ücreti sipariş sırasında tahsil edilir. Bunun dışında müşteriden kargo ücreti alınmamaktadır. Bazı durumlarda kargo promosyonları sağlanarak ücretsiz kargolama yapılabilmektedir.

5. Müşterinin adreste bulunmaması durumunda eticaretim.net müşteri ile irtibata geçerek kargosunu alması konusunda bilgi verecek ve paketini almasını sağlamaya çalışacaktır. Teslimat ve dağıtım probleminin yaşanması durumunda müşteri, kargonun şubesinden paketini almayı kabul edecektir. Müşteriden kaynaklanan teslim edilememe sorunundan dolayı oluşabilecek mükerrer kargo ücretleri müşteriye ait sayılacaktır.

'Sözleşmeler' Tüm Sayfalar